ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRETauron - wiadomości z Grupy
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSOR SERWISU
CENTRUM PRASOWE

Alchemia Światła w Katowicach
12.09.2017r. 09:23

Multimedialne animacje i widowiskowe efekty specjalne, teatr ognia, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzyka, śpiew i taniec w żywym planie - to tylko część elementów składających się na organizowane przez Tauron Dystrybucja niepowtarzalne widowisko Alchemia Światła. Publiczność, która 15 września wybierze się na plac Sejmu Śląskiego, czeka żywiołowy i emocjonalny wieczór.
W ślad za sukcesami Alchemii Światła we Wrocławiu i w Krakowie przyszedł czas na Katowice. Po niezapomnianym zeszłorocznym widowisku przed Narodowym Forum Muzyki oraz na Dziedzińcu Zamku Królewskiego na Wawelu w 2015 roku, publiczność Alchemii Światła ponownie zobaczy jej zupełnie nową odsłonę. Twórcy wykorzystując różnorodne formy światła, opowiedzą kolejną fascynującą historię. Tym razem zabytkowy gmach Sejmu Śląskiego stanie się areną walk żywiołów, które przedstawią wyjątkową opowieść o naturze stworzenia, duchowej materii, będącej pierwotną energią naszego świata.

Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach stanie się areną dla prezentacji nowoczesnych środków wizualnych. Muzyka i gra aktorska w żywym planie przeplatać się będą z oryginalnymi animacjami i pokazami świetlnymi, tworząc nowoczesne i zaskakujące spojrzenie na znaną przestrzeń miejską. Na scenie wystąpi ponad 70 artystów różnych dziedzin. Będzie można podziwiać m.in. akrobatów i tancerzy z Art Color Ballet w choreografii Agnieszki Glińskiej, muzyków i wokalistów, m.in. Motion Trio, Jelonka, Dominikę Barabas czy Agnieszkę Kupiszewską, oraz twórców światła, teatru ognia i pokazów laserowych.

Widzów tegorocznej Alchemii Światła czeka prawdziwa żywiołowa podróż: duchy Wody, Ziemi, Powietrza i Ognia złączone w energetycznym tańcu, natura w swoim ekspresyjnym wymiarze i mityczna, baśniowa kreacja wszechświata. Budynek Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego przeobrazi się w Twierdzę Żywiołów, zamieszkiwaną przez duchy świata natury, które dzięki współpracy tworzą piąty, najważniejszy żywioł - Energię. W trakcie tego wyjątkowego multimedialnego widowiska twórcy odkryją zupełnie nowe, zaskakujące oblicze tej znanej Ślązakom przestrzeni.

Alchemia Światła to organizowane przez Tauron Dystrybucja, unikalne w skali kraju widowisko multimedialne, łączące nowoczesne sztuki wizualne: trójwymiarowy mapping, pokazy świetlne, laserowe i pirotechniczne, muzykę, śpiew i taniec na żywo oraz różnorodne elementy teatru formy. Do przygotowania tego wyjątkowego spektaklu użyte zostaną najwyższej klasy projektory multimedialne, wielopłaszczyznowe animacje i najwyższej jakości dźwięk przestrzenny, tworzące bogate, oddziałujące na wszystkie zmysły, artystyczne show.

Patronat nad tegoroczną Alchemią Światła objął Wojewoda Śląski i Prezydent Katowic. Za produkcję widowiska odpowiada firma Visualsupport.

Termin: 15 września o godz. 21.00 oraz o godz. 22.30
Miejsce: Plac Sejmu Śląskiego
Wstęp wolny

Więcej informacji: www.alchemiaswiatla.pl

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE